Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
Šílený pes aneb nikdy se nezastavim

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kamila
zasloužilý přispěvatel :)

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 5:37 pm    Předmět: Šílený pes aneb nikdy se nezastavim Citovat
Vzhedem k tomu,že mi můj zdravotní stav nedovolil mít děti,jsem se rozhodla pořídit si psa.Už jsem jednu maličkou čubičku měla,ale Nikita i přesto,že je skvělá,nedá se pořádně obejmout a pomazlit,tak jsem vždycky toužila po velkém psovi.Když jsme před sedmi lety koupili s manželem dům,já chtěla dogu nebo vlkodava..Musim říct,že hádky byly velké..stále jsem se nemohli dohodnout..Až jednou..sedíme v místní hospodě,už jsme v sobě nějaké to pivečko měli a opět začala omílaná debata jakého psa pořídit...Hospodský nás chvíli poslouchal a pak povídá,chcete psa?Já mám krásné stěně,maminka čistý Husky a táta Labrador,přijďte se podívat.No a tak jsme šli a okamžitě jsem se do té chlupaté kuličky zamilovali.Navíc jsme si říkali,že lépe zapadneme do vesnické komunity,když si vezmeme štěně od místního člověka.Slovo dalo slovo a Bizon byl náš.

Když se teď dívám zpátky,musím se sama sobě divit,že jsem nesháněla informace o plemenu Husky...Kdybych se víc zajímala,mohla jsem si ušetřit spousty starostí i peněz,ale nelituju!!Bizon byl zlaté štěně,chytrý,hodný,na cvičáku nás všichni chválili jak je šikovný,ovšem až do osmého měsíce,kdy vzal čáru do lesa a vrátil se až za několik hodin...V tu chvíli mi došlo,že to taková sranda nebude.Do dvou let se z něj stal profesionální lovec,který kdykoli měl příležitost zmizel z dohledu a vracel se za několik hodin,někdy i od krve.Na cvičáku byl zlatý,všechno mu šlo,poslouchal jako hodinky (poslouchá doteď),ale jak byl na volno,neviděl neslyšel..Platila jsem několik srn,byla na několika neříjemných výsleších na policii.No síla!!!Od jeho dvou let,kdy se mi utrhl z vodítka a nahnal srnu do vesnice a sundal jí k zemi přímo před domem předsedy mysliveckého sdružení se nedostal z vodítka...Standartní vycházková procedura je dva obojky,horolezecké lano a karabina a já vlající na konci lana za táhnoucím psem Rolling Eyes

O pohyb tedy rozhodně nemám nouzi,každodenní několika kilometrové vycházky a projíždky na kole mě udržují v dobré fyzické kondici.Pejsek když není dostatečně vyvenčený hrabe na zahradě díry,takže musím denně fungovat ať chci nebo nechci,ale jsem za to fakt ráda,protože bych jinak neměla tolik pohybu a ani takovou kondici.Abyste si nemysleli,Bizon je zlatý pes,nekonfliktní milý,hodný,hraje si s dětmi,není agresivní,jen ty zakořeněné lovecké pudy to je děs.Takže pokud přemýšlíte o koupi psa a chcete být celý jeho život v maximálním pohybu,rozhodně doporučujiHusky,nebo jeho křížence a co je nuda a odpočinek nebudete znát Wink Je to prostě perfektní rehabilitace!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denny
NEJVĚTŠÍ A NEJPILNĚJŠÍ PŘISPĚVATELKA

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 7:43 am    Předmět: Citovat
Kamčo Laughing dobrý, umím si tě představit a na pohyb je to určitě super.
A taky se určitě nenudíš viď Wink Laughing Laughing Laughing
Já vždycky chtěla vlkodava, tak má přítel štěstí, že bydlíme v paneláku Laughing
A co koně, o tom neuvažuješ???? Wink

Romans
nováček

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat
Mému životnímu stylu vyhovují kočky,protože celý den jen chrápou Razz
Ester Košková
zasloužilý přispěvatel :)

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat
Romane, tento Tvůj příspěvek jsem našla teprve předevčírem a musím říct, že už dlouho jsem se tak nenasmála Laughing
Já hlasuji také pro kočky Very Happy A nejen kvůli svému životnímu stylu. Jako Košková (pro mladší - rusky se kočka řekne "kóška") si to určitě můžu dovolit Wink Ester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: