Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
Čištění nebulisátorů Eflow a čištění membrán...

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Léčba CF
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honza.admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:54 am    Předmět: Čištění nebulisátorů Eflow a čištění membrán... Citovat
Osobně používám vaporisátor NUK a čističku (první verzi) , kterou mi z Pari poslali před rokem. Máte někdo již zkušenosti s novou čističkou? Jak čistíte nebulisátory a membrány Eflow vy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kamila
zasloužilý přispěvatel :)

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 7:46 pm    Předmět: Citovat
Ahoj Honzo,
já mám sterilizační přístroj Petra,Myslim,že to bude skoro to stejný co máš ty.Čističku na membrány mám,zatim jsem jí použila jen jednou,ale fakt to pomohlo. Už to skoro nemlžilo a pak zas jako nové.. Wink Jinak to hlavně nechávám dobře uschnout a to si myslim stačí ..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
denny
NEJVĚTŠÍ A NEJPILNĚJŠÍ PŘISPĚVATELKA

PříspěvekZaslal: po červen 30, 2008 1:53 pm    Předmět: Citovat
Kamčo, kde se dá ta čistička na membrány koupit a kolik stojí?
Já to zatím řeším opláchnutím pod proudem horký nebo převařený vody a pak nechám uschnout,ale taky bych chtěla do budoucna něco takovýho pořídit
Tereza

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 7:14 am    Předmět: Citovat
Dančo,
koupit se dá normálně od MR Diagnostic jako ostatní věci od Pari. Stojí okolo 500,- Kč. T.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Romans
nováček

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat
Zdravím
Mám dotaz na uživatele eFlow. Inhalátor oplachuju pod tekoucí vodou a 1x denně sterilizuju v parním sterilizátoru Petra.Občas projedu membránu přes čističku,ale mám docela problém s vodním kamenem. Používáte k čištění membrány nějaké mýdlo nebo čistící prostředek? Membránu mám teď teprve cca 2 měsíce v provozu,ale i když ji očistím v čističce,tak to není žádný zázrak. U předchozích membrán jsem zkoušel horkou vodu s octem ,ale zdá se mi,že to tu membránu spíš odrovnalo. Jak se tedy zbavit toho vodního kamene na membráně ? Díky všem za odpověď Cool
Tereza

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 3:40 pm    Předmět: Citovat
Romane, v návodu máte, že membrána se smí vyvařovat jen v destilované vodě. Pokud používáte obyčejnou vodu, je jasné, že pokud je tvrdá, bude se vodní kámen na membráně usazovat. Záleží na vodě, jakou doma máte. Co používat aspoň převařenou vodu? Či nejlépe tu destilku...
Ale jsem uživatel - teoretik Smile. Já umím jen radit Smile. Nechť se vyjádří odborníci - náš zkušený webmaster anebo další...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Romans
nováček

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat
Membránu samozřejmě vyvařuju v destilované vodě. Ale oplachuju ji samozřejmě pod tekoucí vodou z kohoutku. Vodu máme hodně tvrdou,takže když inhalátor oschne,tak se na něm utvoří vrstva vodního kamene.
Kamila

PříspěvekZaslal: st říjen 07, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat
Romane - máme taky tvrdou vodu,měla jsem stejný problém.Od té doby membránu oplachuju v destilce Wink a je po problému.
honza.admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,

s Eflow inhalatorem jsem (byl bych zcela) spokojeny, ale vzhledem k tomu, ze inhaluju denne az 65 ml 5% NaCl a Pulmozyme, tak se me membrany zanasi velmi rychle - leky, ... koroduji, ... a vodni kamen take ucpava mikrodiry... momentalne po skonceni inhalace umyji inhalator a membrany v teple-horke tekouci vode a necham 2-3 ml destilky prokapat pres cisticku (puvodni starsi typ) Eflow. Sterilizujuv NUKu (ale sterilizace nema na procisteni mikrodir membrany skoro zadny pozitivni vliv, aspon u me ne... opet v destilce) ... kdyz uz je cas inhalaci membran neumerne dlouhy (nyni jich tocim 6... slovy sest)... jedine, co me pomuze je 30 minut vyvarovat v destilovane vode, pak 5-10 minut ponorit do ultrazvukove cisticky, a nakonec do cisticky Eflow s destilkou... je to ale otrocina... kdyz ani to, tak kazde cca 2-3 mesice kupuji novou Sad

snad to pomuze, honza.admin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Romans
nováček

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat
Díky moc za cenné rady Cool
Lída
nováček

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,já to to oplachuji pod tekoucí vodou a jednou denně převařim.Máme tu tvrdou vodu a žadný problém jsem zatim neměla.Mám jednu membránu už rok a inhaluji 2 až 3 denně.Tak nevím. Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Léčba CF Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: