Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
Vibrační vesta

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Nově diagnostikovaní a nejmenší děti
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soník
nováček

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 10:12 am    Předmět: Vibrační vesta Citovat
Ahoj všem, nemáte někdo zkušenosti s vibrační vestou? Viděl jsem ji v dokumentu z amerického CFF.org, nasadí si ji a inhalují. Ale prý je strašně drahá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamila
zasloužilý přispěvatel :)

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 6:28 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,je to asi dva roky co jsem kontaktovala firmu co The Vest vyrábí.Přes jejich evropské zastoupení tuším v Holandsku jsme se dobrali k tomu,že by jí byli schopni do Evropy dovézt (dovážet).Nicméně cena je kolem 15-20tisíc dolarů plus clo a poštovné...Manažerka prodeje mi radila že se dá v USA koupit z druhé ruky,že by se vzhedem k ceně víc vyplatilo jet do USA,a tam jí koupit od někoho kdo jí nepotřebuje...

Takže jsem případnou koupi zavrhla,protože na to vážně nemám.Občas se objeví na ebay za dobré peníze,ale nejsem si úplně jistá nákupem na takovou dálku...zaplatit 2- 3tisíce dolarů za něco co ani nemusí fungovat.... Rolling Eyes Taky tam bývá k prodeji většinou jen kompresor bez vesty,i když je vesta na fotce...
Kamila

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2012 6:29 pm    Předmět: Citovat
teď je tam jedna v nabídce,co jsem pochopila i s vestou dle výběru... http://www.ebay.com/itm/Hill-Rom-Vest-Airway-Clearance-System-105-w-Warranty-Choice-Vests-/200745741105?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ebd60eb31

Nebo se dá koupit i zde http://www.affordablemedequipment.com/like-new-hill-rom-vest-105-2195/
Soník
nováček

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 7:24 am    Předmět: Fíha! Citovat
Díky za informace, ta cena je samozřejmě šílená. Navíc, když dítě roste a potřebuje pořád větší a větší vestu. No, asi to zvládneme bez ní, i když by mě zajímalo, jak moc pomáhá.
Kamila

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 9:07 am    Předmět: Citovat
Myslím,že v USA jí používají téměř všichni.Nebo tedy co jsem koukala na různá videa na you tube a pod,tak tam jí většinou mají...

Co se týká účinnosti nevím...Určitě to pomáhá,ale nemyslím,že by to bylo nějaké závratné,protože průměrný věk v USA i u nás je téměř stejný Wink
denny
NEJVĚTŠÍ A NEJPILNĚJŠÍ PŘISPĚVATELKA

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 1:38 pm    Předmět: Citovat
....musím říct, že tohle jsem probírala loni s Markem ( fyzyoterapeutem na plicním pro dospěláky ) Wink . Určitě je to prý dobrá věc, ale stejně účinné je dobrá a pravdielná klasická rehabilitace. A abych tu jeho definici nejvíc přiblížila jeho slovům - vestu si vymysleli američani protože jsou už od své podstaty tak líní a ta vesta je vlastně rehabilitace, kterou ta vesta udělá za ně Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Nově diagnostikovaní a nejmenší děti Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: