Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
Zlínským kanálem za Geocachingem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radek-pol
nováček

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 12:31 pm    Předmět: Zlínským kanálem za Geocachingem Citovat
Jsem vzhůru 13:09 neděle Smile To byla noc jak,když si vymyslíte. Našel jsem souřadnice cache,která se nachází ve Zlínské kanalizaci. Tak jsem se s kamarády domluvil, že ji odlovíme a čas bude nejlepší asi kolem 22hodiny nebo později, kdy lidé moc nepoužívají sociální zařízení. Tak se vyšlo. Věci na převlečení, diodové svítilny,voňavek plno aby jsme mohli pak existovat... a pláštěnky na případné vodopády co tam podle všeho měli být.
Vchod do systému,který začínal malým potůčkem splašků nedával nic vědět o pekle co nás čeká. O nemocech a jiných ani nemluvím ale ať je to cibule nebo s.ačky v kanále tak je to vlastně nastejno kde něco chytím. Hlavně najít jeskyni a kešku. Úkol zněl jasně...
Po prvních 50metrech kde jsme my tři odvážní přebrodili po pás ve špinavé vodě spojovací mostek jsme se vydali asi 400metrů dlouhou kaskádovitou rourou o výšce 2metry a šířkou 60cm.Dostali jsem se k vodopádu jak znáte z amerických filmů - hluk moc vody,smrad,aerosoli a sem tam nehezké věci. Co naplat. Já měl pláštěnku,kolega také a ten třetí si věřil s deštníkem... mokří jsme byli na poslední vlákno kompletně,*****ěli jsme jak prasata a toho aerosolu co přes něj nebylo vidět ani nemluvím. K cíli jsme dorazili kolem půlnoci kdy jsem už vytáhl i mapu. Mapa Zlína je pěkná ale kanály neobsahuje. Po odklopení poklopu jsem se zorientoval rychle,musel jsem, doprava nebyla shovívavá a auta po kanále jezdily stále. Navigace nelhala a došli jsme do Velkého dómu s krápníky kde nebyly už žádné svinstva ale naše hledaná keš. Vyhráli jsme .Nabouchat pár fotek a jít zpět.
Cesta zpátky byla rychlá ale stále máte pocit,že tam kam nesvítíte něco může být a jak jsem v mládí se koukal na horory co se odehrávaly v kanálech,tak jsem měl docela respekt. Chvilkama jsme i klusaly a sem tam se vyváleli nebo uklouzli na nějakém nejistém povrchu. Svítilny vydrželi smrad jsem vyslekl a doma hodil do pračky. Ponožky jsem nechal na výstrahu před vstupem do kanalizace a fotky,ty mluví za vše. Vysokoškolák co po nocích chodí kanálama pro to aby našel skrytý poklad a má CF to je rarita ale čeká mne přeléčení v nemocnici tak snad sem si nic neodnesl na zdraví. Zážitek s přáteli kde nemusíte chlastat ani kalit ,jen zažijete něco na co nezapomenete nikdy v životě.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: