Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
Prirodni lekarna

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Léčba CF
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef Mekyska
zasloužilý přispěvatel :)

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 3:26 pm    Předmět: Prirodni lekarna Citovat
Ahoj,

rad bych rozviril diskuzi o prirodnich lecivech, ktere by mohly pomoci v boji proti CF.

Dostal jsem recept na Echinaceove kapky pro podporu imunity, Jitrocelovy sirup na kasel a Zazvorovy caj pri horecce.
Jeste me treba zaujaly lecive ucinky Rakytniku (uz jsem ho zasadil:)
http://bylinky.doktorka.cz/rakytnik-resetlakovy---rostlina-budoucnosti/

Mate nejake zkusenosti, rady tipy triky? Zajima vas toto tema?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamila

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 11:22 am    Předmět: Citovat
Ahoj všichni,

já teda nedám dopustit na Tea Tree olej,Když mám pocit,že na měl leze rýma,tak si ho mažu do nosu a dávám ho i do aroma lapmy.Když je nejhůř,dávám si vždy na konec inhalace dvě kapky do trochy čisté (aqua pro inj.).Je to trochu síla,ale mě to dost pomáhá. http://www.soigner.cz/amis/project.asp?klic=297#4

Taky propolisová tinktura je dobrá.Kupuju si u včelaře propolis a vyrábím si vlastní tinkturu.Užívám jí vždy v době chřipek, nebo podle potřeby. http://www.vcelarenihrou.cz/propolis.php4

Mám taky skvělé zkušenosti s Laktobacily.Vždy když beru antibiotika,jsou samozřejmost.Beru je při tom a pak asi 14 dní po skončení.Když někam jedeme,beru je preventivně taky.Změna stravy a podnebí pak vůbec není znát. Wink

Mějte se Kamča
Karolínka Anička
nováček

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 11:55 am    Předmět: Citovat
Ahoj Smile
karolínku diagnostikovali ve dvou měsících Sad dnes je nám 15 měsíců a řekla bych, že první rok byl totálně otřesný, skoro pořád jsme ležely v motole, samé komplikace, nevěděli si s ní rady ....
teď jsme relativně OK Smile od půl roku bereme homeopatika, přímo směřovaný na plíce, těžko říct, jestli jí to pomáhá nebo ne (názory a postoje se různí), ale mohu říci, že je opravdu lepší Very Happy jsou to ampulky, bere každý týden jednu. Máme je od homeopatky (dříve dětská lékařka). Pak nám namíchala kapičky na játra,ledviny, slinivku...
s bylinkami zkušenost nemám
Josef Mekyska

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat
Ahoj

Propolis pouzivame na vsechno co je videt.. jak rika klasik "Rany, vredy, kuri oka, vse vyleci Kola loka" Driv jsme ho pouzivali vice mene na kozni problemy, ale ted ho male obcas striknu do krku, kdyz mam pocit, ze ji v nem boli. Ty ten propolis pijes jako kapky?
Tea tree olej pouziva mama na opary, mas pravdu, je silne aromaticky a inhalovat ho musi byt sila.

Z Homeopatik davame male ocilokosinum (posileni imunity) je to urcite spatne napsany, protoze ten nazev je silenej. Na Homeopatika zadny vyhraneny nazor nemam, ale je fakt, ze od te doby co ji ho v obdobi pliskanic davame, tak jeste nemela kasel ani sopel to uz je cca pul roku. Jaky konkretni Homeopatika pouzivate na plice, slinivku, jatra?
Karolínka Anička
nováček

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat
ahoj,

na plíce je to Pulmo GI D8. U homeopatky 10ampulek za 950kč. Známí nám je začli vozit z Německa, je to za poloviční cenu Smile Jestli je to v dostání u nás v lékárně nevím, neptala jsem se. Od malička chrchláme jak starý tuberáci (teď je to o něco lepší) a jak chrchláme tak blejeme a jak blejeme tak nepřibíráme a jak nepřibíráme tak máme PEG sondu a stou teda přibýváme Very Happy a jak máme PEG sondu tak neumíme jíst a jak neumíme jíst tak se musíme učit jíst a pořád všechno dokola Rolling Eyes dříve při každém zachrchlání šlo vše ven, teď je to o mnohem lepší
a co se týká té směsky, tak to nevím, to jsem nedostala v originál balení Confused
honza.admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,

tak u mě...propolisové kapky a tabletky preventivně v chřipkové sezóně, stejně tak echinacea kapky do lžíce vody nebo čaje, rakytník také v zimě 2-3 lžíce rakytníkové šťávy... když beru antb. tabletová nebo do žíly tak také laktobacily (a doberu balení)... tea tree oil jen zevně na štípance atd. a někdy pod nos, na polštář (bratr se v pondělí po roce vrátil z austrálie, čili jsem zásoben), také eukalyptus zevně... minulé dvě sezóny jsem bral také oregano oil (pár kapek na lžíci, v USA a Británii to někteří inhalují a vychvalují)... s homeopatickou léčbou zkušenosti malé a výsledky žádné, ale známému s CF homeopatická léčba napravila problémy s játry (dlouho léčené klasickými léky bez většího úspěchu)

Před třemi lety jsem hledal, sondoval, pročítal americká a britská CF fóra právě ohledně oregána - inhalace , GHS, Omega 3 kyselin, NAC (některé byly i v klinických studíích CFF), asi se k tomu zase brzo vrátím, je moc dobře, že jsi tohle téma Pepo napsal...

Užívejte léta, ahoj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lihanova

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 5:50 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,

Tee Tree znám, ale Mel jsem je zatím nedávala, mám strach,že jsou na ni moc silné. Sama si je dávám do vany, když jsem nachlazená anebo je dám do aromalampy. Jinak máme dobrou zkušenost s rakytníkovým sirupem,nedám dopustit na jitrocelový popřípadě i mateřídouškový sirup a Echinaceu, kupuji i vitamíny, které Echinaceu obsahují. S homeopatiky jsme taky laškovali, ale neúpěšně. Po dlouhém pátrání a ježdění jsme objevili léčitelku, která léčí pouze energií a ta konečně pomohla Mel v 5 letech stabilizovat, do té doby byla pořád na hromadě. Bohužel po přestěhování máme paní léčitelku poněkud z ruky, ale chystáme se k ní po vánočních svátcích až budeme u mých rodičů.Možná vám to připadá zvláštní léčit jen energií, používá techniku Reiky, ale já to mám vyzkoušené na vlastní kůži, kdy mi pomohla na tolik uzdravit štítnou žlázu, že mi internistka odvolala operaci a dokud jsme k ní několikrát do roka zašli, tak Mel byla ve velice dobré kondici.Nikdy nám ani náznakem neřekla, abychom vynechali nějaké léky či procedury předepsané lékaři a hlavně mi přišlo fajn, že než jsme dojeli na první návštěvu lecos si o cf a léčbě vyhledala.Má vystudovanou dokonce i nějakou školu v oboru alternativní medicíny, ale nevím jakou, protože se o tom jen zmínila, když jsem se ptala.

Tak to jsou naše zkušenosti s alternativní medicínou.Mějte se.
Ahoj Zuzka
nováček

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 9:57 pm    Předmět: Ahoj Citovat
Tak jsem se sem konecne dostala jsem pocitacovy antitalent a k tomu nemam vubec cas ... ale co Vam budu povidat
My jsme zacali male podavat Aloe Vera na zazivaci problemy ( casto nam zvracela a nechce se ji do jidla, obcas mivame hlavne v noci bolesti briska) Asi po mesici se ji zlepsila chut k jidlu a taky nam tolik nezvraci
Jinak Zuzko Reiky Ti schvaluju ja sama jsem si udelala kurzy a aplikuji to na malou a myslim ze ji to skutecne pomaha...Zkus se zeptat Vasi lecitelky jestli dela skoleni a udelej si to nebudes se muset s malou nikam trmacet. Kazdy to muze delat neni to o zadnych nadprirozenych vlastnotech ci talentu
Pa Pa

PříspěvekZaslal: po říjen 06, 2008 2:36 am    Předmět: Citovat
Díky Lucko za typ. Nemyslím, že jsou třeba nadpřirozené schopnosti, jen se to člověk musí naučit. Moje babička byla vynikající bylinkářka, léčila bylinkami celou rodinu a sobě pomohla od rakoviny, bohužel po 20 letech s bylinkami prodělala srdeční příhodu a byla dlouho bez kyslíku, vznikla z toho skleroza a nestačila své zkušenosti nikomu předat, takže já se učím sama. O Reiky jsem přemýšlela, už mám i skvělou učitelku ve Felbabce, ale musím se dát napřed do pohody po stěhování a pak se můžu pustit do něčeho dalšího.Jsem ráda,že máš s Reiky taky dobrou zkušenost. Mel pomáhala strašně moc.

Měj se krásně.

Ahoj Zuzka

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat
ahoj,
tak přidám svou trošku do mlýna Smile . Náš malej tedy nemá CF, ale taky nemocné plíc , příznaky stejné .... do nosu mu kapu bylinné kapky od nobilisu a ještě používáme klasiku - nějaký ten sterimar apod. , na imunitu dáváme rybí olej a ráda bych koupila ještě toto http://eshop.finclub.cz/doplnky-stravy/tekute-produkty/fin-multis , jinak samozřejmě lactobacily když má ATB a homeopatika taky zkoušíme. Když byl malinký tak jsme ještě pomazávali hrudníček , nečím takovýmto, jen jsme to měli od jiné značky http://naturalbaby.cz/shop/pro-deti/detsky-eukalyptovy-balzam-bio.html

Jsou tu zajímavé tipy, tak mě tato diskuse zaujala. Diky Smile
Marcela
nováček

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 3:30 pm    Předmět: reiki a homeopatie - pozor na ně Citovat
Chtěla bych přispět svým názorem na reiki a homeopatii.

Jestliže někdo uzdravuje na dálku energií, tak to je podle mě něco naprosto jednoznačně nadpřirozeného. To není normální ani rozumově či vědecky vysvětlitelné. Jinak by nás tak uzdravovali naši lékaři.
A i když se ta energie nazývá energií "lásky", vesmírná energie a podobně, a i když přináší zlepšení zdravotního stavu, tak je podle mě nebezpečná. Protože se tím člověk otvírá duchovním silám neznámého původu. Jak jsem našla na internetu - když se člověk sám chce stát "reikistou", musí absolvovat kurz, kde v něm "mistr" otevře cesty pro tuto energii. To pro mě znamená, že nějakým zásahem v podvědomí v něm otevře přístup pro tyto nadpřirozené duchovní síly. A tyto síly můžou stejně dobře dávat jako brát, možná nejdřív budou dávat a pak o to více brát.

A stejně tak homeopatie - pokud léčí léky, které jsou tak naředěné, že vlastně neobsahují žádnou účinnou látku a přesto působí, tak to také není normální a musí za tím být něco nepřirozeného. Když třeba vezmu ívéčka - třeba Fortum. Vím, že když beru 3 g, je mi rychle dobře, když mám 2 g, trvá zlepšení stavu o trochu déle. Jednou mi omylem dali jen 1 g - nezabral vůbec. Kdyby mi tedy v Motole přinesli "homeopatický Fortum", neměl by zabrat vůbec. Jak ale vysvětlíte, že některé homeopatické léky někomu zabírají? Jedině tím, že je to placebo efekt, nebo že je to nadpřirozené.

Raději se takovým metodám obloukem vyhýbat, hodně velkým obloukem.
Všechny vás zdraví
Marcela

pokud chcete vědět více o pozadí homeopatie pak na
http://otazky.vira.cz/kategorie/okultismus-atd.html
Kamila

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 6:26 pm    Předmět: Citovat
Marcelo - i když sama moc nevěřím tomu,že by šla čerpat vesmírná energie,rozhodně nemám nic proti tomu,když v to někdo věří.Myslím,že to hlavně funguje způsobem : "víra tvá tě uzdraví". Víš,nechápu,proč to odsuzuješ,každému pomáhá něco jiného,někomu víra v Reiki,někomu víra v Boha atd..Já nejsem věřící ani v jedno,ale to neznamená,že to budu odsuzovat...Nejvíc věřím v pozitivní myšlení,znám to od sebe,že když jsem v klidu a CF neřeším,nemám problémy,jak se v tom začnu šťourat,přepadne mě sebelítost atd,tak je mi hned hůř!Proto si furt dokola opakuju,že jsem v pohodě a jsem v pohodě.Prostě jsem si tak nastavila myšlení a je to Wink

A co se týká té homeopatie,je to to samé,jsou prokázené případy lidí,kterým to pomohlo,tak proč to odsuzovat?Srovnání s ATB mi nepřipadá zrovna na místě,myslím,že to funguje na úplně jiném principu...Já bych se nevyhýbala ničemu,když by to mělo pomoci.Každý musí otestovat,co mu vyhovuje.Samozřejmě při zachování standartní,CF lékařem určené léčby!
Marcela
nováček

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 2:34 pm    Předmět: Citovat
Ahoj,
napsala jsem svůj názor na reiki a podobné metody, protože si myslím, že by o tom lidi měli víc přemýšlet než se do toho dají a dobře zvažovat, co to je za metody. A to nejen podle toho, jestli někomu pomáhají, ale i podle toho na základě čeho působí.
Kdysi jsem ani já na podobné metody nevěřila, myslela jsem, že léčitelé jsou podvodníci, že to vše je nemožné. Jenže časem a rozhovorem s několika lidmi vím, že jsou i léčitelé, kterým to funguje, kteří vidí auru a tak. A vím také to, že je to nebezpečné, že to může mít psychické a možná i jiné dopady. Tak před tím varuju.
Přeju všem, aby na tom byli zdravotně co možná nejlíp. Smile
Kamila

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2009 10:58 am    Předmět: Citovat
Moc vám všem děkuju za tip na Echinaceu.Vždycky když byl manžel nemocný,tak jsem to odnesla i já..Letos jsem si prvně koupila Echinaceové kapky a vypadá to,že pomáhají velice dobře..Už schánim sazenice a osadím minimálně půl zahrady!!! Very Happy
neelie
nováček

PříspěvekZaslal: út únor 01, 2011 10:37 pm    Předmět: Citovat
Ahojky,
chci se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s vodním a mléčným kefírem, rostlinami, které patří mezi adaptogeny nebo ajurvedou ?
Dikas Pa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Léčba CF Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: