Return to Index
 Registrace   FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Profil   Soukromé zprávy   Přihlášení 
CF na táboře pro alergiky

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radek-pol
nováček

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 4:07 pm    Předmět: CF na táboře pro alergiky Citovat
Jsem doma po 14ti denním pobytu v RS Nesměř, kde jsem se nechal zlákat kamarády a kde jsem vzal i svoje sestry.Tábor pro alergiky no co na to říct,asi tipujete,že by to nemělo být něco extrémního, ale jak jsem zjistil tak budu asi hezky dlouho ještě s nepochopením vzpomínat. Za 2 týdny kdy jsem od 7:30 do 22hodin fungoval naplno a ať to byla rozcvička capoiery za mého vedení nebo vedení družstva v lesích při dopoledních a odpoledních hrách. Byla to zabíračka na plíce a cukr dával o sobě také pěkně vědět. Kalorický příjem byl natolik obsáhlý, že po každém jídle jsem nebyl schopný běhu nebo jakékoli aktivity.Kreony , že nedovedu jich sníst i 25 za den? No tak za podmínek, kterými jsem si prošel jsem jich měl i 30 a to zhruba (7 snídaně ,3svačina, 7 oběd,svačina 4,večeře 9 , 2.večeře 4 ).Proč tak moc? Vlastně nevím proč,ale vím,že při menším počtu léků jsem se na záchodě skoro vys.... z podoby nebo tam strávil i hodinu v křečích. Žádné přejídání,ale potřebná energie, kterou jsem v hrách dokázal spálit. Hry v lesích byli v základě založené na neustálém běhu z kopce do kopce ke stanovištím,lesní terén louky,asfalt,voda no problemo. Nebral se ohled na nic.Buď družstvo pod mým vedením vyhraje nebo ztratím autoritu s morálkou a jsem zcela zbytečný vedoucí.Aktivní nemocné děti v lesích svými výkony předčili i tábor karatistů, který sdílel pár dní v areálu s námi. Zpocení,smradlaví a vyčerpaní, jo to jsme byli my.
A výsledkem za 2 týdny? Spotřeba zhruba 6 krabiček kreonu,amilorid vyinhalován zcela,pulmozin 2krabičky fuč a colomicine 10kusů pryč. A co váha? Jo všechno špatné je k něčemu dobré a ty 4kg váhy nahoru co sem nevím jak dosáhl se cení a spirometrie co mne čeká 19.8 ukáže jestli to mělo smysl. Nakonec mé družstvo skončilo na 2 místě z 5 možných a já jako vedoucí jsem byl 3 ze všech 5 vedoucích.Děti s alergií hmm to není dobré podceňovat. Mám co dohánět.

A co tím chci vlastně říci? Asi jen to,že při mých hospitalizacích kde trávím 14dní jsem schopný přibrat 2-3kg při klidovém režimu. Tady jsem přibral za stálé aktivity 4kg,snad zlepšil dýchání a hlavně donutil tělo spolupracovat a donutit jej ukládat do zásob - špek nemám ale prsní svaly, ruce a nohy jsou o něco plnější
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cystická fibróza |diskuze pacientů - :: Můj / náš příběh s CF (Vaše články a příběhy) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: